Witamy
Ostatecznie upowszechniły się pieniądze w formie krążka. Popyt na tego typu pieniądze stawał się coraz większy, zaczęto więc poszukiwać odpowiednich technik ich wytwarzania. Upowszechniła się technika wytwarzania pieniędzy z grubej blachy ze srebra, złota, miedzi lub też ze stopu. Z jednej strony monety toczono znak emitenta, czyli instytucji, która biła monetę, natomiast z drugiej - jej wartość (najczęściej była to liczba). Emitentem często była świątynia. W starożytności w Rzymie największym emitentem była świątynia Junony Monety. Stąd też pochodzi nazwa "moneta". Dzięki temu, że wartość kruszcu w monetach była mniejsza od ich wartości wymiennej, emitent zarabiał na emisji. Ze względu na trudną sytuację finansową, rządy zmniejszały zawartość złota i srebra w stopie, z którego bito monety.
analiza techniczna, analiza techniczna gpw, forum giełda, giełda analiza techniczna, giełda analizy, kursy akcji, rekomendacje spółek, wskaźniki analiza, analizy giełdowe, wykres akcji
Na dłuższą metę niosło to skutki negatywne, ponieważ przyczyniało się do wzrostu cen. Wartość wymienna pieniądza stawała się znacznie wyższa od jego wartości materialnej. Po pewnym czasie rządy znów pieniądze o wysokiej zawartości złota lub srebra.